Adwokat Piła

Adwokat czy Radca prawny – kogo wybrać?

Powszechnie adwokat i radca prawny nazywany jest „mecenasem”. Adwokatowi przyporządkowuje się obsługę spraw rodzinnych i karnych. Natomiast radcy prawnemu obsługę firm. Jest to błędny pogląd, bowiem kompetencje i uprawnienia radcy prawnego są takie same jak adwokata, a nawet szersze. Radca prawny zajmuje się sprawami nie tylko każdej poszczególnej osoby (osób fizycznych) jak adwokat, ale i spółek oraz organów państwowych czy administracyjnych (osób prawnych).

Radcy prawnemu z sukcesem można powierzyć prowadzenie każdej sprawy z całego zakresu prawa. Radca prawny służy ogromną wiedzą i wsparciem w sprawach m.in. jak: o stwierdzenie nabycia spadku, o dział spadku, w sprawach o rozwód, separację i towarzyszącym im postępowaniach dotyczących alimentów, kontaktów, opieki, podziału majątku, eksmisji, darowizn, zapłaty, odszkodowania, czy też w sprawach zniesienia współwłasności albo o zasiedzenie, służebność i wiele innych.
Radca prawny może nie tylko radzić, reprezentować (pełnomocnik) albo bronić (obrońca) Klienta przed sądami wszystkich instancji, organami państwowymi administracyjnymi i prywatnymi, w każdej sprawie cywilnej, rodzinnej, karnej czy skarbowej oraz administracyjnej. Może też – w przeciwieństwie do adwokatów – zostać zatrudniony na podstawie umowy o pracę, co sprawdza się przy stałej potrzebie obsługi prawnej.

Wniosek jest jeden – radca prawny może więcej niż adwokat, gdyż posiada szersze uprawnienia. Zapewnia profesjonalną obsługę prawną na każdej płaszczyźnie dziedziny prawa i może czynić to w pełni kompleksowo. Nie można zapominać także, iż radca prawny to nie tylko doradca i reprezentujący stronę profesjonalny pełnomocnik czy obrońca w sprawie. To też profesjonalista sporządzający umowy bądź opinie prawne.

Współpraca z Kancelarią Radcy Prawnego Anna Chabiera to dostęp do rzetelnych i wyspecjalizowanych porad prawnych, jakie gwarantuję osobiście jako radca prawny. Piła i Złotów – to miasta, z których pochodzi większość naszych klientów, jednakże Kancelaria obejmuje swym obszarem działań całą Polskie więc w razie potrzeby zapewnia reprezentację również w innych miastach.

Adwokat Piła – Radca prawny Piła – Skuteczna i kompleksowa pomoc prawna

telefon radca Chabiera

+48 795 219 070

adres radca Chabiera

Piła, ul. Kadetów 4/1 (wejście od ulicy Podchorążych)

mail radca Chabiera

kancelaria@radca-chabiera.pl

PRO BONO Porady prawne
telefon radca Chabiera

+48 795 219 070

adres radca Chabiera mail radca Chabiera

kancelaria@radca-chabiera.pl

PRO BONO Porady prawne